Reprezentacije Njemačka,Portugal,Češka,Grčka,Španija,Italija,Engleska i Francuska idu u četvrtfinale.
Prva utakmica četvrtfinala je Portugal - Češka  igra se danas,to jest večeras.
Kako su ove reprezentacije prošle dalje ,kako kažu neke od ovih su prošle kroz iglene uši i idu dalje.

Prva tekma je u Varšavi,Portugalci su sve bolji jer tu je Ronaldo.

I tako je i bilo:Portugal - Češka 1 : 0 golom Ronalda u 79 minuti,a imao je Ronaldo nekoliko prilika pa i jednu stativu i nije se dalo sve do ove 79 minute.
Evo ta stativa:

i gol:

Portugal ide u polufinale EP EURO 12.

22.06.2012. navečer igra se utakmica između Njemačke i Grčke.Njemačka je favorit ali Grci znaju iznenaditi.

Rezultat koji se očekivao,iako je bilo do 56 minute neriješeno,Grci navalili ko osice,ali Njemačka je iskoristila svoje adute i pobijedila sa 4:2.

A tu su i golovi i dio važnijih događanja sa utakmice:

I treći je polufinalist EURO 12 -  Španija, koja je savladala Francusku sa 2:0.

Znači u polufinale idu Portugal,Njemačka i Španija, četvrti ko će biti Engleska ili Italija?

I upravo su Italijani dobili engleze izvođenjem jedanaesteraca.U regularnom dijelu nije bilo golova tako nije bilo govolova niti u produžecima.Dakle Italija je četvrti polufinalista EP  2012 u nogometu.